Plaża w Sopocie

Można śmiało powiedzieć, że sopocka plaża jest najpopularniejszą w Polsce. Ciągnie się na całej długości Sopotu, jest bardzo szeroka i pokryta drobnym, białym piaskiem, którego mógłby pozazdrościć niejeden zagraniczny, znany, nadmorski kurort. Plaża co roku przyciąga do Sopotu tysiące turystów z Polski i z zagranicy. Jest strzeżona w okresie wakacyjnym i oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: są tu liczne bary i restauracje, wypożyczalnie sprzetu wodnego, leżaki dla miłośników opalania oraz dmuchane zamki do skakania dla najmłodszych.

Rada: Jeśli ktoś nie lubi tłumów, to polecamy skorzystać z części plaży najbardziej wysuniętej w stronę Gdyni. To tylko kilka minut spacerem od sopockiego mola, a jest tam znacznie spokojniej i znajduje się tam znana restauracja o nazwie "Bulaj".

Uwaga! Na plaży obowiązuje zakaz palenia ognisk oraz picia alkoholu (poza obrębem barów i restauracji). W większości miejsc obowiązuje również zakaz wstępu na plażę z psami. Jest to możliwe jedynie przy granicy z Gdańskiem (wejścia nr od 43 do 45).

Godziny otwarcia

Otwarta całą dobę.

Sprawdź także

Inne interesujące atrakcje Trójmiasta

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij