Molo w Sopocie

Sopockie Molo to najbardziej znana atrakcja kurortu. Jest to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim oraz najdłuższe drewniane molo w Europie. Ma około pół kilometra długości - część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. W głowicy mola jest zlokalizowana przystań morska "Molo" w Sopocie z piękną mariną dla jachtów, pogącą pomieścić do 100 jednostek. Pokłady dolne oraz pokład boczny, umożliwiają przybijanie statków pasażerskich (polecamy wycieczki promem na Półwysep Helski).
W części lądowej mola znajduje się Skwer Kuracyjny czyli plac o powierzchni 20 tys. mkw., na którym znajdują się: przepiękna zabytkowa fontanna, latarnia morska z punktem widokowym, muszla koncertowa, punkty gastronomiczne oraz dużo zieleni. Na placu mogą byś organizowane imprezy masowe do 6 tys. osób, a w okresie zimowym funkcjonuje tu sztuczne lodowisko.

Godziny otwarcia

Molo otwarte jest całą dobę.

Bilety

Normalny - 7,50 zł
Ulgowy - 4,00 zł

Szczegółowe informacje na stronie obiektu

Sprawdź także

Inne interesujące atrakcje Trójmiasta

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij