Ulica Bohaterów Monte Cassino

Ulica Bohaterów Monte Cassino to z pewnością najbardziej znany deptak w Polsce. Tzw. Mońciak, ciągnie się od Aleji Niepodległości, aż do wejścia na sopockie Molo i stanowi prawdziwe serce kurortu. Jest całkowicie wyłączony z ruchu samochodowego. W okresie wakacji deptak jest pełen turystów, wędrujących tłumnie w górę i w dół tej słynnej ulicy. To tutaj zlokalizowana jest większość największych atrakcji miasta takich jak: słynny Krzywy Domek, zabytkowy Kościół Św. Jerzego, Latarnia Morska z punktem widokowym, Państwowa Galeria Sztuki, Teatr Miejski czy Multikino. Na całej długości deptaka zlokalizowane są dziesiątki restauracji, kawiarni, barów i klubów nocnych. Bogate życie nocne Sopotu jest znane w całym kraju i przyciąga do uzdrowiska tłumy żądnych wrażeń turystów. 

Mimo, że większość przyjezdnych odwiedza Mońciak latem, to my polecamy przyjechać tu wiosną, kiedy nie ma jeszcze takich dzikich tłumów i można się z spokoju zrelaksować w słońcu, z filiżanką dobrej kawy, w jednej z wielu sopockich kawiarni. Tylko wtedy można poczuć prawdziwy klimat tego miejsca.

Sprawdź także

Inne interesujące atrakcje Trójmiasta

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij